Żaluzje drewniane Poznań, żaluzje fasadowe Leszno
Już od kilku lat większość społeczeństwa zakupuje rolety. Są one proste w montażu, nie wymagają ciągłego dbania, a także zapewniają odpowiedni komfort. Niestety nie mogą
Jak zrobić remodel kuchni
Remodel kuchni jest jednym z najbardziej znaczących rzeczy, które trzeba zrobić w swoim domu. Kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w domu i jest to miejsce, w którym spędzasz najwięcej
Jak uzyskać najwięcej z renowacji kuchni
Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. W kuchni spędzasz dużą liczbę godzin i dlatego kuchnia powinna być odnowiona zgodnie z Twoimi potrzebami.
Jak wszyscy
Top 10 porad, aby Twój dom był gotowy na lato
Lato jest tuż za rogiem i każdy jest podekscytowany, aby spędzić trochę czasu w swoich domach. Kiedy masz zamiar spędzić czas w swoim domu, to trzeba zrobić to jako letni
Moskitiery na wymiar - moskitiery do okien balkonowych Poznań
Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, do życia powracają niechciani goście. Są to głównie komary oraz muchy, ponieważ pszczoły czy osy rzadko trafiają do
Niepowtarzalne dekoracje w mieszkaniu
Wyposażenie mieszkania lub domu w funkcjonalne meble nie wystarczy do stworzenia ciekawej, wyjątkowej i niepowtarzalnej aranżacji wnętrz. Niezbędne jest więc dopasowanie odpowiednich
10 rzeczy, których nie wiedziałeś o kuchennej podłodze
Podłogi w kuchni są bardzo ważne. Nie tylko w kuchni, są one bardzo ważne we wszystkich pomieszczeniach w Twoim domu. Działają one jako podstawa Twojej podłogi i

Okna, oprócz oddzielania nas od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, stanowią też swoiste bramy dla światła słonecznego. Jeśli jest go za dużo, potrzebujemy czegoś, co sprawi, że ograniczymy jego ilość. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju osłony okienne. Jakie mamy opcje? Które wybrać, bazując na swoich preferencjach i potrzebach? O tym przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

1. Jak zatrzymać niechciane słońce, czyli rodzaje osłon okiennych

2. Żaluzje fasadowe podtynkowe – co musisz o nich wiedzieć?

3. Fasadowe podtynkowe żaluzje – sterowanie

Jak zatrzymać niechciane słońce, czyli rodzaje osłon okiennych

Lata temu zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na ograniczenie ilości światła wpadającego do wnętrza były wewnętrzne żaluzje aluminiowe montowane na oknach. Charakteryzują się one bardzo dużą użytecznością – jeśli zależy nam na mniejszym stopniu zaciemnienia pomieszczeń, wystarczy nieco odkręcić lamelki (jeden z głównych elementów konstrukcyjnych żaluzji) tak, aby nie przylegały ściśle do siebie. Jeśli z kolei chcemy szybko zobaczyć, co się dzieje za oknem, wystarczy je ustawić w pozycji prostopadłej do szyby, nie trzeba do tego podnosić całej konstrukcji.

Po klasycznych żaluzjach prym zaczęły wieść rolety. One również skutecznie zmniejszają natężenie przenikającego do wewnątrz światła, nie są jednak aż tak wielofunkcyjne jak żaluzje. Głównym powodem, dla którego są one tak często wybierane, jest wizualny odbiór osłanianych pomieszczeń. Rolety mogą mieć różne wzory i kolory tak, że nie tylko nie będą szpecić, ale wręcz dodadzą uroku naszemu pomieszczeniu. Dodatkowymi plusami jest ich łatwy montaż i niska cena. Co więcej, rolety mogą posiadać różne stopnie przepuszczalności, dzięki czemu możemy dokładnie dobrać je pod siebie.

Innym nowoczesnym rozwiązaniem, które coraz częściej można znaleźć w domach i mieszkaniach, są plisy okienne. Posiadają one wiele zalet – są estetyczne, mogą występować w wielu kształtach i rozmiarach a do tego można je montować zarówno pionowo jak i poziomo. Dzięki tym ostatnim cechom często używa się ich w miejscach, gdzie nie da się użyć innych osłon, na przykład na oknach o specyficznym kształcie.

Żaluzje fasadowe podtynkowe – co musisz o nich wiedzieć?

Najnowocześniejszym rodzajem żaluzji są żaluzje fasadowe, mogące być jednym z elementów systemu inteligentnego budynku. Główną cechą żaluzji tego typu, powodującą ich przewagę nad innymi rodzajami osłon jest to, że pomagają one nie tylko zachować wewnątrz budynku odpowiedni poziom oświetlenia, ale też izolować go termicznie. Co więcej, poprawiają one zewnętrzną estetykę budynku, stanowiąc efektowną ozdobę fasady domu. W świetle szyby widać wyłącznie ruchome lamele, gdyż prowadnice żaluzji są poprowadzone pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku.

Jak to się dzieje, że żaluzje fasadowe pomagają w uzyskaniu lepszej izolacji termicznej? Powody takiego stanu rzeczy są dwa. Po pierwsze kształt i materiał lameli żaluzji pozwala na lepsze odbicie promieni słonecznych. Po drugie, jeśli konstrukcja żaluzji jest odsunięta nieco od szyby, tworzy się między nimi poduszka termiczna, która zapewnia dodatkową izolację.

Co ciekawe, w nowoczesnych rozwiązaniach stosuje się lamele żaluzji w dwóch kształtach – C i Z. Pierwsze z nich cechują się większą wytrzymałością i sztywnością, jednak ich maksymalny kąt nachylenia wynosi 75 stopni, więc nie dają one możliwości całkowitego wyciemnienia danego pomieszczenia. W przypadku lameli typu Z mamy do czynienia z rozwiązaniami posiadającymi dodatkowy profil wyciszający. Dodatkowo pozwalają one na zupełne odcięcie promieni słonecznych wpadających do pokoju. Jeśli interesuje Cię zakup tego typu osłon okiennych, polecamy sklep Dopasuj Rolety, których ofertę znajdziesz pod adresem https://dopasujrolety.pl/zaluzje/49-zaluzje-fasadowe-podtynkowe.html.

Fasadowe podtynkowe żaluzje – sterowanie

Oczywiście obsługą żaluzji podtynkowych można zajmować się w zupełnie manualny sposób, jednak dopiero postawienie na automatyczne sterowanie wydobędzie z tego rozwiązania pełnię zalet. Praktycznie wszystkie modele pozwalają na samodzielną zmianę pozycji żaluzji (przy użyciu automatyki), jednak dopuszczają również możliwość zaprogramowania gotowych scenariuszy. Obsługa urządzeń sterujących może odbywać się zdalnie, przez piloty działające na falach radiowych, bądź też przez przewodowe sterowniki umieszczone na ścianach.

Najciekawiej robi się jednak kiedy podepniemy żaluzje fasadowe podtynkowe do systemu inteligentnego domu, oraz automatyki pogodowej. W takim przypadku mogą one automatycznie reagować nie tylko na zmianę godziny, ale też porę dnia, a nawet poziom nasłonecznienia w danych momencie.

Światło słoneczne jest elementem absolutnie koniecznym w naszym życiu. Potwierdzi to każdy, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy to w naszym klimacie nie widujemy go często przez wiele dni. Nie jest jednak tak, że służy nam każda jego ilość. Dlatego właśnie, żeby czerpać w pełni z jego zalet, potrzebujemy czegoś, co pozwoli nam je regulować i dobrze jest, jeśli może się to odbywać bez naszej interwencji.