Rolety do okien dachowych - rolety materiałowe Poznań
Urządzając pokoje na poddaszu, często miewamy problem z dobraniem czegoś do okien dachowych, ponieważ nie da się w nich zamontować ani żaluzji, a tym bardziej zasłon,
Jak uzyskać najwięcej z renowacji kuchni
Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. W kuchni spędzasz dużą liczbę godzin i dlatego kuchnia powinna być odnowiona zgodnie z Twoimi potrzebami.
Jak wszyscy
Zasłony Poznań - materiały na zasłony
Do starych domów, bardzo rzadko pasują nowoczesne rozwiązania. Rolety czy żaluzje bardziej szpecą mieszkania w stylu gotyckim, niż dodają im uroku. Idealnym rozwiązaniem dla takich
10 porad, jak ulepszyć domową kuchnię
W dzisiejszych czasach każdy chce mieć domową kuchnię, która będzie ostatecznym miejscem do gotowania jedzenia. Kuchnia to miejsce, w którym spędzisz więcej czasu w swoim życiu i
Żaluzja fasadowe podtynkowe - powstrzymaj uciążliwe słońce
Okna, oprócz oddzielania nas od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, stanowią też swoiste bramy dla światła słonecznego. Jeśli jest go za dużo, potrzebujemy
Moskitiery i siatki na okno
Latem i wiosną częściej otwieramy okna i wpuszczamy świeże powietrze. Zdarza się, że po takim wietrzeniu, mamy w mieszkaniu nieproszonych gości. Muchy, osy i różnego rodzaju owady, a przede
Poduszki ozdobne.
Wiele osób szuka skutecznych sposobów na ozdabianie wnętrz w swoim mieszkaniu. Jak się okazuje nadanie wnętrzu innego stylu wcale nie jest takie trudne, jak się może na początku wydawać.

 

Poduszki

Ogrody holenderskie są uważane, za jedne z najładniejszych na świecie i nie bez powodu, dlaczego?
Wyróżniają się przede wszystkim ogólnym wizerunkiem jak i pewnymi drobnymi elementami czy też sposobem zaprojektowania takiego ogrodu.
Zacznijmy od tego, czym taki ogród się wyróżnia.

Cechy charakterystyczne

Jedną z głównych rzeczy jakie nam się rzucają na pierwszy rzut oka, kiedy patrzymy na ogrody holenderskie to duża przestrzeń i to właśnie to jest jednym z elementów sprawiających, że holenderskie ogrody są takie ładne, jednak to nie wszystko, więc co jeszcze?
Nie możemy odmówić tego, że gdy patrzymy na taki ogród w holenderskim stylu nie zauważamy równo przyciętych żywopłotów i to jest właśnie kolejna charakterystyczna cecha, żywopłoty są w takich ogrodach bardzo piękne i zadbane.
Ogromna ilość zieleni w połączeniu z pięknymi kwiatami, a także różnej ilości stawów, daje bardzo ładny efekt.
Jeśli zaczepiliśmy temat stawów, warto chwilę dłużej przy nim zostać, czemu?
Ponieważ to kolejny “znak” charakterystyczny dla ogrodów w Holandii, wraz ze stawem pięknie łączą się białe mosty które tam również występują, nie zawsze koniecznie białe, ale są tam rozpoznawalne i kluczowe jeśli chodzi właśnie o ogrody.
Jednak żeby w ogóle się poruszać po takim ogrodzie trzeba mieć na czym chodzić, prawda?
A i tutaj kolejna kwestia – chodniki również nie są “byle jakie” tylko naprawdę ładne i zadbane, przechadzając się takim chodnikiem możemy podziwiać przykładowo tulipany, krokusy, czy też narcyzy.

Inspiracja

Kiedy chcemy się inspirować czymś konkretnym warto wybrać, możemy inspirować się Keukenhof jest to największa atrakcja turystyczna w Holandii. To miejsce co roku odwiedzają setki tysięcy turystów z całego świata. Keukenhof położony jest w Lisse pomiędzy Amsterdamem, a Hagą. Wiosną rozkwita tam ponad 7 milionów kwiatów cebulowych – tulipanów, hiacyntów, krokusów, narcyzów.

Keukenhof jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie, które są sadzone ręcznie. Dlatego właśnie to miejsce może być świetną inspiracją dla ludzi, kiedy chcą zaprojektować swój ogród w stylu holenderskim.