Jak uzyskać najwięcej z renowacji kuchni
Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. W kuchni spędzasz dużą liczbę godzin i dlatego kuchnia powinna być odnowiona zgodnie z Twoimi potrzebami.
Jak wszyscy
Mała przestrzeń pomysły dekoracyjne
Jeśli masz małą przestrzeń w swoim domu, to masz szczęście, bo masz wszystko, co chcesz w swoim domu. Ale jeśli chodzi o małe pomysły dekoracji przestrzeni, będziesz zdezorientowany.
Rolety i żaluzje Poznań - jakie wybrać?
Okres letni to początek wzrostu sprzedaży różnego rodzaju zasłon na okna. Wielu z nas odwiedza w tym okresie sklepy budowlane w poszukiwaniu czegoś, co pomoże osłonić mieszkania
Ergonomiczne krzesła biurowe: jakie wybrać dla zdrowego kręgosłupa?
Wybór odpowiednich krzeseł biurowych jest kluczowy dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, zwłaszcza jeśli spędzasz wiele godzin siedząc przy
10 rzeczy, których nie wiedziałeś o kuchennej podłodze
Podłogi w kuchni są bardzo ważne. Nie tylko w kuchni, są one bardzo ważne we wszystkich pomieszczeniach w Twoim domu. Działają one jako podstawa Twojej podłogi i
Kartony i pojemniki do segregowania rzeczy.
W momentach przeprowadzek do nowych miejsc wielu ludzi zastanawia się, do czego właściwie spakować swoje rzeczy. Możliwości jest naprawdę wiele, ale należy wybrać dla siebie
Rolety aluminiowe czy rolety materiałowe? Sklepy w Warszawie
Słońce już od kilku tygodni świeci niemiłosiernie, sprawiając, że temperatura w naszych mieszkaniach znacząco rośnie. Jest to niestety dla nas niezdrowe, ponieważ

Ogrody holenderskie są uważane, za jedne z najładniejszych na świecie i nie bez powodu, dlaczego?
Wyróżniają się przede wszystkim ogólnym wizerunkiem jak i pewnymi drobnymi elementami czy też sposobem zaprojektowania takiego ogrodu.
Zacznijmy od tego, czym taki ogród się wyróżnia.

Cechy charakterystyczne

Jedną z głównych rzeczy jakie nam się rzucają na pierwszy rzut oka, kiedy patrzymy na ogrody holenderskie to duża przestrzeń i to właśnie to jest jednym z elementów sprawiających, że holenderskie ogrody są takie ładne, jednak to nie wszystko, więc co jeszcze?
Nie możemy odmówić tego, że gdy patrzymy na taki ogród w holenderskim stylu nie zauważamy równo przyciętych żywopłotów i to jest właśnie kolejna charakterystyczna cecha, żywopłoty są w takich ogrodach bardzo piękne i zadbane.
Ogromna ilość zieleni w połączeniu z pięknymi kwiatami, a także różnej ilości stawów, daje bardzo ładny efekt.
Jeśli zaczepiliśmy temat stawów, warto chwilę dłużej przy nim zostać, czemu?
Ponieważ to kolejny “znak” charakterystyczny dla ogrodów w Holandii, wraz ze stawem pięknie łączą się białe mosty które tam również występują, nie zawsze koniecznie białe, ale są tam rozpoznawalne i kluczowe jeśli chodzi właśnie o ogrody.
Jednak żeby w ogóle się poruszać po takim ogrodzie trzeba mieć na czym chodzić, prawda?
A i tutaj kolejna kwestia – chodniki również nie są “byle jakie” tylko naprawdę ładne i zadbane, przechadzając się takim chodnikiem możemy podziwiać przykładowo tulipany, krokusy, czy też narcyzy.

Inspiracja

Kiedy chcemy się inspirować czymś konkretnym warto wybrać, możemy inspirować się Keukenhof jest to największa atrakcja turystyczna w Holandii. To miejsce co roku odwiedzają setki tysięcy turystów z całego świata. Keukenhof położony jest w Lisse pomiędzy Amsterdamem, a Hagą. Wiosną rozkwita tam ponad 7 milionów kwiatów cebulowych – tulipanów, hiacyntów, krokusów, narcyzów.

Keukenhof jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie, które są sadzone ręcznie. Dlatego właśnie to miejsce może być świetną inspiracją dla ludzi, kiedy chcą zaprojektować swój ogród w stylu holenderskim.