Rolety i żaluzje Poznań - jakie wybrać?
Okres letni to początek wzrostu sprzedaży różnego rodzaju zasłon na okna. Wielu z nas odwiedza w tym okresie sklepy budowlane w poszukiwaniu czegoś, co pomoże osłonić mieszkania
Poduszki ozdobne.
Wiele osób szuka skutecznych sposobów na ozdabianie wnętrz w swoim mieszkaniu. Jak się okazuje nadanie wnętrzu innego stylu wcale nie jest takie trudne, jak się może na początku wydawać.

 

Poduszki
10 rzeczy, których nie wiedziałeś o kuchennej podłodze
Podłogi w kuchni są bardzo ważne. Nie tylko w kuchni, są one bardzo ważne we wszystkich pomieszczeniach w Twoim domu. Działają one jako podstawa Twojej podłogi i
Rolety w kasecie z prowadnicami - rolety Zielonka
Okres letni to czas, w którym cieszymy się mocno świecącym słońcem. Spędzamy czas na dworze, opalamy się. Dość często jeździmy nad jeziora czy morza, aby nacieszyć się
Jak sprawić, by Twój dom wyglądał świetnie bez wydawania fortuny
Jeśli jesteś gospodynią domową lub jeśli jesteś kobietą pracującą i jeśli szukasz kilku dobrych wskazówek, aby upiększyć swój dom bez wydawania fortuny,
Krzesło do biurka.
Osoby, które swoją pracę wykonują za biurkiem muszą pamiętać o tym, że warunki, w których wykonują oni swoją pracę są bardzo ważne. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, że będziemy wykonywać swoją
Jak utrzymać mały ogródek przy życiu
Ogrodnictwo jest najprzyjemniejszym hobby dla wielu ludzi, ale nie jest łatwo utrzymać mały ogród. Większość ludzi nie jest dobra w ogrodnictwie, ponieważ nie mają doświadczenia w

Pompy głębinowe, jak sama nazwa wskazuje, są rodzajem pompy wykorzystywanej do wydobywania wody z głębokich źródeł, takich jak studnie głębinowe. Są one niezbędnym sprzętem dla każdego, kto ma dostęp do naturalnego źródła wody pod ziemią. Pompa głębinowa pomaga wykorzystać dostępne zasoby wody, pozwalając na regularne nawadnianie ogrodu bez polegania na miejskim systemie wodnym. Tylko, jak ją wybrać? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem pompy głębinowej?

Ważne jest, aby dobrać pompę głębinową do rodzaju, średnicy i głębokości studni, a także jakości wody. Jeśli planujesz zakup pompy głębinowej, musisz wiedzieć, jakie parametry są kluczowe dla jej efektywnego działania. Poniżej przedstawiamy cechy, na które musisz zwrócić uwagę.

Moc silnika pompy

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest moc silnika, czyli potocznie mówiąc moc pompy. Moc pompy głębinowej ma bezpośredni wpływ na jej wydajność. Mocniejsza pompa będzie w stanie dostarczyć więcej wody na większą odległość. Moc silnika wyrażana jest w kilowatogodzinach (kW). Dobra pompa do ogrodowych zastosowań powinna mieć silnik o mocy co najmniej 0,5 kW. Taka moc może zostać osiągnięta już przy zasilaniu 230V.

Wysokość podnoszenia (głębokość ssania)

To, jak wysoko pompa jest w stanie unieść wodę, jest kluczowym parametrem (oznaczanym często przez producentów literą H i wyrażanym w metrach). Pompy głębinowe przeznaczone do ogrodu powinny być w stanie podnosić wodę na wysokość 60-70 metrów.

Wydajność max

Wydajność maksymalna to parametr, który odnosi się do ilości wody, jaką pompa jest w stanie przepompować w danej jednostce czasu. Z reguły wydajność pompy wyraża się w litrach na minutę. Pompy, które są w stanie zapewnić komfortowe nawadnianie ogrodu, powinny być w stanie tłoczyć nawet 40-50 l/min.

Materiał konstrukcji pompy

Materiał, z którego jest zbudowana pompa, może wpływać na jej trwałość i wydajność. Korpus pompy powinien być wykonany ze stali nierdzewnej, podobnie jak większość jej pozostałych elementów. Poza korpusem tłocznym i ssącym, czyli tymi elementami mający bezpośredni kontakt z wodą — dla nich najlepszy jest mosiądz.

Pompa głębinowa — gdzie kupić

W ogrodzie pompy mogą dostarczać wodę do systemów nawadniania, ale też do fontann. Jednak ogród to tylko jedno z licznych zastosowań pomp głębinowych.

Pompa głębinowa może służyć do pompowania wody ze studni głębinowej i m.in. dostarczania jej do domu lub do obniżania poziomu wód gruntowych. Niezależnie od tego, do jakich zastosowań zamierzasz jej użyć, odwiedź sklep https://www.sklep-watermark.pl/pompy-glebinowe, gdzie znajdziesz wysokiej jakości pompy głębinowe.